Modelarnia "Ster" w obiektywie
Nasza pierwsza tokarka OUS -1 zdobyta z likwidowanych warsztatów. Po 3 latach pracy bez tokarki ta maszyna to był cud zresztą do tej pory toczymy na niej bardzo dużo.

Nasza druga obrabiarka OUS - 1 przerobiona na wiertarko - frezarke na niej powstaly 1 prototypy przegubów cardana. Z boku nasza gilotyna weteranka zakupiona w roku 1986Po lewej wyrzynarka polskiej produkcji, a wgłębi wiertarka Ema-Combi weteranka modelarni, jedyne części które trzeba było w niej wymienic to szczotki i uchwyt.


Nasza uniwersalna obrabiarka do drewna pilarko - strugarko - frezarka. Produkowana była w Opolu!! zakupiona w 1988 roku. Po lewej stół do sitodruku - na nim wykonujemy nadruki na kalkomaniach i blachach do trawienia.

W 2007 została zakupiona na allegro Frezarka Pozioma FP-800 z 1953 roku :). Wraz z podzielnicą z 1962 roku tworzą wspaniały duet, który pozwala nam samodzielnie dorabiać przekładnie zębate, cardany, i detale do modeli których wczesniej wykonanie pochlaniało nam bardzo dużo czasu, lub pieniędzy. Cały czas kompletujemy wyposażenie do frezarki, jako że jesteśmy zdani tylko na środki prywatne to troche to trwa.


Tokarka TSB-16 zakupiona okazyjnie, w pierwszej wersji wystarczała nam tokarka OUS - 1, ale dopiero po remoncie, mogliśmy się przekonać co to znaczy praca na porządnej tokarce. :)


Wiertarka stołowa ze szlifierką na której dzielnie uczymy się ostrzyć samemu wiertła i noże.Nasze nowe lokum (3 w histori tego klubu na dzień -11.08.2008 18 letniej) w PSP nr5 po przeprowadzce, cześć magazynowo - maszynowa :).


Część modelarni przeznaczona do prac ręcznych :).


Modelarnia w całej okazałości od strony maszyn.


Z drugiej strony.


Drugie lokum modelarni na strychu ciasno ale można tam dojść w kapciach.Ujęcie od strony wejścia


Ujęcie z drugiego końca.

powrót