Historia Modelarni Szkutniczej STERModelarnia Szkutnicza przy Szkole Podstawowej nr 29 w Opolu powstała w 1.12.1990 roku Do jej najważniejszych osiągnięć należy uczestnictwo w Mistrzostwach Świata w Halle 1999r (MS). w Mistrzostwach Polski Modeli Pływających w latach 1995, 1996, 1997, 1998, 1999,2000 (MPMP). w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w latach 1996, 1998, 1999,2000 (MMSl).
1995

W 1995 roku MPMP odbyły się w Iławie, nasi zawodnicy zajęli: 1 m-ce w klasie F4B(junior) i 3 m-ce w klasie F4B (senior). Postanowiliśmy rozwijać te klasę.
1996

Był to jeden z lepszych okresów modelarni. MPMP odbyły się w Rudzie Śląskiej równorzędnie z Międzynarodowymi Mistrzostwami Śląska ( MMSl ). Nasi zawodnicy w klasie F4B zajęli I, II i III miejsce, a w MMS I i III. Mam nadzieje, ze w przyszłym roku powtórzymy te sukcesy.
1997

W 1997 roku MPMP odbyły się w Łosicach debiutowaliśmy w klasie F4A (junior), zdobywając w tej klasie 3 m-ce. W klasie F4B pomimo dobrych startów nie udało się nam stanąć na podium.
1998

W 1998 roku startowaliśmy w MMSl rozegranych w Rudzie Śląskiej zdobywając w klasach F4B (junior) 1,2,3 miejsce. MPMP odbyły się w Iławie w klasie F4B zdobyliśmy 1, 2, 3 m-ce w kategorii wiekowej do lat 18 (junior)
1999

W 1999 roku startowaliśmy w MMSl rozegranych w Rudzie Śląskiej zdobywając w klasie F4B junior 1,2,3 m-ce i 3 w klasie F4B senior. Na MPMP udało się ten sukces powtórzyć, a dwóch naszych zawodników zakwalifikowało się na Mistrzostwa Świata w Halle. Naszym największym sukcesem było zdobycie przez Pawła Daciuka 2 m-ca w klasie F4B i najlepszego z polskiej ekipy (startowało 25 zawodników)
2000

2000 rok rozpoczeliśmy od organizacji IV Okręgowych Zawodów Modeli Pływających rozegranych na terenie basenu Publicznej Szkoły nr 5 w Opolu zainteresowanych wynikami i zdjęciami odsyłam do strony zawodów i jednocześnie składam najserdeczniejsze podziękowania pani Sybilli Fusiarz za pomoc jaka nam okazała przy organizacji tych zawodów. W związku z przeprowadzona reforma oświaty i zajęciem części budynku w którym znajdowała się modelarnia przez Publiczne Gimnazjum nr1 w Opolu i brakiem zrozumienia wykazanym przez panią dyrektor Chrabałowska, modelarnia szkutnicza "Ster" przeszła pod opiekę Spółdzielni Mieszkaniowej ZWM i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu z dniem 20.05.2000. Rozpoczynając sezon od V Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Modeli Pływających w Rybniku zajęliśmy 4 miejsce w klasyfikacji zespołowej (przy startujących 5 zawodnikach w naszej drużynie) zajmując I i II miejsce w klasie F4A Senior III miejsce w klasie F4A Młodzik i III i IV w Klasie F4B Senior. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do Komunikatu Na mistrzostwach Polski rozegranych w Iławie modelarnia zajęła 4 miejsce. Zainteresowanych odsyłam do Komunikatu Na mistrzostwach Europy w Bakov nasz zawodnik Paweł; Daciuk w klasie F4A Senior zajął 4 miejsce a w klasie F4B Senior 9. Co jest poniżej oczekiwań od zawodnika który zdobył II miejsce na Mistrzostwach Świata w Halle. W 03.12.2000r dwóch zawodników uczestniczyło w VIII Miedzywojewódzkich Zawodach Modeli Redukcyjnych do lat 14, na których Radosław Szumny w klasie F4B zajął II miejsce.
2001

2001 rok rozpoczęliśmy od organizacji V Okręgowych Zawodów Modeli Pływających do lat 14 pod patronatem Starosty Opolskiego. W imieniu zawodników i organizatorów składam najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom bez których te zawody nie mogłby by się odbyć. Wszystkich zainteresowanych wynikami odsyłam do komunikatu z zawodów. W dniach 14.06 - 17.06 odbyły sie IV Mistrzostwa Śląska gdzie startowało trzech zawodników z naszej modelarni, zajęli oni I miejsce w klasie F4A młodzik (Radosław Szumny), dwa III miejsca: w F4A senior (Paweł Daciuk) i w F2B senior (Artur Napiórkowski) zainteresowanych odsyłam do komunikatu. W lipcu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Iławie gdzie startowaliśmy bez powodzenia zainteresowanych wynikami zapraszam do komunikatu. Dwóch zawodników ( Radosław Szumny F4A junior, F4B junior i Paweł Daciuk F4A Senior ) pomimo słabszej postawy na Mistrzostwach Polski zakwalifikowali się do Mistrzostw Świata rozgrywanych w Iławie w dniach 27 - 03.08.2001 gdzie Paweł Daciuk pomimo awarii wywalczył 3 miejsce a Radek był bliski miejsc medalowych w swoich klasach.
2002

2002 rok rozpoczęliśmy od organizacji VI Okręgowych Zawodów Modeli Pływających pod Patronatem Starosty Opolskiego brak zainteresowania młodzików zmusił nas do rozszerzenia formuły tych zawodów o klasy juniorów i seniorów. Na tych Zawodach mieliśmy przyjemność gościć zawodników z Czech zainteresowanych wynikami odsyłam do komunikatu. Braliśmy udział również w Międzynarodowych Zawodach Naviga rozegranych w Bakov (Czeska Republika) gdzie Radosław Szumny zajął 2 miejsce w klasie F4B i równolegle rozgrywanych Mistrzostwach Czech na których Radek był 3 zainteresowanych odsyłam do komunikatu z Naviga i Mistrzostw Czech. W połowie czerwca startowaliśmy w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska gdzie Radosław Szumny zajął 1 miejsce w klasie F4B junior i 1 miejsce w klasie F4A junior, Paweł Daciuk zajął 3 miejsce w klasie F4B senior, Artur Napiórkowski w klasie F2B Senior. Zainteresowanych wynikami odsyłam do komunikatu. W czerwcu udało się nam dzieki uprzejmości opolskiej firmy OZAS pozyskać tokarkę która pozwoliła nam podnieść poziom wykonywanych modeli.
2003

2003 rok rozpoczęliśmy od organizacji VII Okręgowych Zawodów Modeli Pływających pod Patronatem Starosty Opolskiego. Startowaliśmy w kategoriach młodzik, junior, senior sądząc po frekwencji te zawody będą się dalej rozwijać i trud włożony w ich kontynuacje jest w pełni opłacalny. Już drugi raz gościliśmy ekipę z Czech. Zainteresowanych wynikami odsyłam do komunikatu. Startowaliśmy w Mistrzostwach Śląska i Pucharze Europy w Chorzowie uzyskując dojść wysokie miejsca, zainteresowanych odsyłam do komunikatu z Mistrzostw jak i pucharu. W czerwcu uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Polski w Iławie gdzie Paweł Daciuk wygrał w dwóch kategoriach F4A i F4B Senior i jego wyczyn powtórzył Radosław Szumny w juniorach jest to pierwszy taki przypadek w historii tej modelarni miejmy nadzieje ze nieostatni szczegółowe wyniki w komunikacie. Po wielkich perturbacjach i pokonaniu wielu trudności Paweł Daciuk i Radosław Szumny uczestniczyli w Mistrzostwach Świata we Francji zajmując odległe miejsca jednak najlepsze z polskiej ekipy (nie licząc 4 pozycji Michała Daranowskiego).
2004

2004 rok rozpoczeliśmy od startów w X Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska, startowalo 4 zawodników. Uzyskując dosyć; zadowalające wyniki zainteresowanych odsyłam do komunikatu z X Mistrzostw Śląska co dobrze wróży na przyszłość. W dniach 03.06.2004 odbyły się 51 Mistrzostwa Polski klasy NS w Głownie Paweł Daciuk zdobył 1 miejsce w klasach F4B i F4A Senior, Radosław Szumny zdobył 1 miejsce w klasie F4A Junior, Artur Napiórkowski 3 miejsce w klasie F4A i 4 miejsce w klasie F4B Senior, Piotr Witaszek zdobył 5 miejsce w klasach F4A Młodzik F4B Junior. Braliśmy również udział w zawodach pożegnanie lata w Dobrodzieniu gdzie Piotr Witaszek zajał drugie miejsce.
2005

2005 rok rozpoczeliśmy od organizacji VIII Okręgowych Zawodów Modeli Pływających zainteresowanych wynikami odsyłam do komunikatu.29.04.2005 wystartowaliśmy na XI Mistrzostwach Śląska rozegranych w Rudzie Śląskiej na bardzo ładnym akwenie. Na tych zawodach Piotr Witaszek zajał 1 miejscie w klasie F4A młodzik (zdobywając max punktów). Radosław Szumny zajął 1 miejsce w klasie F4A Junior i 2 miejsce w klasie F4B Junior, Paweł Daciuk zajął 3 miejsce w klasie F4A Senior i 3 w klasie F4B Senior. W dniach 27.05-30.odbyły się Mistrzostwa Polski w Głownie na których Paweł Daciuk zajął 1 miejsce w klasach F4A i F4B Senior, Radosław Szumny zajął 1 miejsce w klasach F4A i F4B Junior zainteresowanych wynikami zapraszam do komunikatu. Na mistrzostwach świata Radosław Szumny zajął 7 miejsce w klasie F4B Junior i 11 w klasie F4A Junior, Artur Napiórkowski zajął 9/10 miejsce w klasie F4A Senior i 14 miejsce w klasie F4B senior. 04.09 odbyły się zawody "Pożegnanie lata" w Dobrodzieniu gdzie zawodnicy mieli okazję konkurować w troszkę luźniejszej atmosferze. W dniach 24 - 25 wrzesnia w Tvar. Lhota Czeska Republika odbyły się 5 zawody z seri Mistrzostw Czech mieliśmy przyjemnosć startować w tych zawodach z naszej modelarni brali udział Artur Napiórkowski 13 miejsce w klasie F4A Seniori 3 w klasie F4B Senior, Piotr Witaszek 17 miejsce w klasie F4A Junior, zainteresowanych odsylam do komunikatu
2006

2006 rok rozpoczeliśmy od organizacji IX Okręgowych Modeli Pływajacych pod patronatem Dyrektora ZW LOK Opole zainteresowanych wynikami odsyłam do komunikatu . W lany poniedziałek jak co roku odbył sie trening na Malinie. W dniach 05-07.05.2006r. odbyły się XII Mistrzostwa Śląska rozegrane w Rudzie Śląskiej gdzie Radosław Szumny zajął 1 miejsce w klasie F4A Senior, Artur Napiórkowski II miejsce w klasie F4B Senior, Piotr Witaszek II w klasie F4B Junior. Zainteresowanych wynikami tych zawodów odsyłam, do komunikatu W dniach 08-11.06.2006 odbyły się Mistrzostwa Polski w Antoninie na których Piotr Witaszek zajął 1 miejsce w klasie F4A Junior i 3 miejsce w klasie F4B Junior, Radosław Szumny zajął 1 miejsce w klasie F4A Senior. Zainteresowanych szerszymi wynikami odsyłam do komunikatu w formacie pdf. Na Mistrzostwach Europy klas NS rozegranych w Głownie w dniach 19-26.08 Radosław Szumny zdobył 2 miejsce w klasie F4A Senior ( po 3 dogrywkach), Artur Napiórkowski 3 miejsce w klasie F4B Senior, Piotr Witaszek 10 miejsce w klasie F4A Junior i 11 w klasie F4B junior. Zainteresowanych wynikami odsyłam doKomunikat w formacie pdf
2007

2007 rok rozpoczeliśmy od organizacji X Okręgowych Modeli Pływających pod patronatem Dyrektora ZW LOK Opole zainteresowanych wynikami odsyłam do komunikatu. W lany poniedziałek jak co roku odbył się trening na Malinie niestety uczestniczyły w nim tylko dwie osoby. W dniach 3-5.05.2007 braliśmy udział w XIII Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska które były I eliminacjami do Pucharu Polski Na których Radosław Szumny zajął 3 miejsce w klasie F4A Senior, Piotr Witaszek 3 miejsce w klasie F4B Junior, Artur Napiórkowski 2 miejsce w klasie F4B Senior. zainteresowanych wynikami zapraszam do komunikatu.
W dniach 02-03.06.2007 klub startował w I Okręgowych Zawodach Modeli Pływających w Dębowcu. W klasie F4B Senior Artur Napiórkowski zajął 2 miejsce. W klasie F4A Junior Piotr Witaszek zajął 1 miejsce. Zainteresowanych wynikami zapraszam do komunikatu w formacie pdf. Modelarnia uczestniczyła w 54 Mistrzostwach Polski Modeli klas NS, na których Artur Napiórkowski zajął 3 miejsce w klasie F4B Senior i 4 miejesce w klasie F4A Senior. Paweł Daciuk zajął 4 miejsce w klasie F4B Senior i 9 miejsce w klasie F4A Senior szczegółowe wyniki w komunikacie w formacie pdf09.09 uczestniczyliśmy w Okręgowych Zawodach w Dobrodzieniu.
06.12 modelarnia pożegnała wieloletniego Przyjaciela naszego klubu mgr inż Andrzeja Jankowskiego, dyrektora d/s technicznych PSP nr5 w Opolu.
2008

2008 rok rozpoczeliśmy od organizacji XI Okręgowych Modeli Pływających pod patronatem Dyrektor ZW LOK Opole, zawody odbyły się w bardzo mocnej obsadzie zainteresowanych wynikami odsyłam do komunikatu. Z powodu pogody nie odbył się tradycyjny trening, po raz pierwszy od 4 lat aura zwyciężyła. XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska odbyły się w dniach 02-04.05. W klasie F4A Junior Piotr Witaszek zajął 1 miejsce w klasie F4A Junior i 3 miejsce w klasie F4B Junior. Paweł Daciuk w klasie F4B Senior zajął 4 miejsce. Cieszy start Jakuba Świerszcza w klasie F4A Młodzik który zajął 11 miejsce. 30.05-01.06.08 odbyły się II Ogólnopolskie ZawodyModeli Pływających o Puchar Wójta Dębowca. Cieszy zdobycie 1 miejsca w klasie F4A Senior przez Radosława Szumnego i drugiego prez Pawła Daciuka W klasie F4B Senior 1 miejsce zajął Paweł Daciuk 2 miejsce Artur Napiórkowski, reszte wyników można obejrzeć w komunikacie Po powrocie z zawodów w Dębowcu zostaliśmy poinformowani o zabraniu nam lokalu w którym znajdowała się modelarnia od 8 lat ( to juz 3 przeprowadzka modelarni). Mistrzostwa Polski 21.06-23.06 odbyły się w Pabianicach koło Łodzi, W klasie F4A Junior Piotr Witaszek zajał III miejsce, w klasie F4B Junior zajał 2 miejsce. Paweł Daciuk w klasie F4B Senior zajął II miejsce w klasie F4A Senior odległe 6 miejsce. Artur Napiórkowski w klasie F4B Senior zajął 4 miejsce, w klasie F4A Senior 2 miejsce. Te wyniki plus 10 miejsce Radosława Szumnego pozwoliło modelarni zająć III pozycję w punktacji drużynowej, reszte wyników można obejrzeć w komunikacie W dniach 26.06-02.07.2008 odbyły się V Mistrzostwa Europy klas NS w tej imprezie startowało 3 zawodników naszej modelarni, II miejsce w klasie F4B Senior zdobył Artur Napiórkowski, 8 miejsce Piotr Witaszek w klasie F4A Junior, i 5 w F4B Junior, 9 miejsce Radosława Szumnego zostawia spory niedosyt po ostatnich mistrzostwach w Głownie, reszte wyników można obejrzeć w komunikacie . Z dniem 25.07 adres modelarni zmienił się na Mjr Hubala 2. Zostaliśmy tylko pod patronatem PSP nr5 z IO w Opolu.
2009

2009 rok rozpoczeliśmy od organizacji XII Okręgowych Zawodów Modeli Pływających pod patronatem Dyrektora ZW LOK Opoe, zawody odbyły się na basenie PSP nr5 z OI w Opolu. W klasie F4A Młodzik 2 miejsce zajął Jakub Świerszcz, 3 był Łukasz Szpak. W klasie F4A Junior 3 miejsce zajął Piotr Witaszek. W klasie F4B Senior Paweł Daciuk zajął 1 miejsce, szczególowy komunikat. W lany poniedziałek tradycyjnie pływaliśmy na malinie pogoda dopisała atmosfera również. W dniach od 01.05 do 03.05 Startowaliśmy na XV Międzynarodowych Zawodach Modeli Klas NS. W klasie F4B Senior Artur Napiórkowski zajął 2 miejsce, Paweł Daciuk 3. Komunikat z zawodów dostępny tutaj. W dniach 26-28.06.2009 startowaliśmy w 56 (LVI) Mistrzostwach Polski Modeli Pływających, starty należy uznać za udane. 1 miejsce Pawła Daciuka w klasie F4B Senior, 2 miejsce Radosława Szumnego w klasie F4A Senior, 3 miejsce Artura Napiórkowskiego w klasie F4B Senior, 3 miejsce Piotra Witaszka w klasie F4B Junior, i 7 Jakuba Świerszcza w klasie F4A Młodzik. Reszte wyników można obejrzeć w komunikacie. W dniach 01-08.08 odbyły się Mistrzostwa Świata klas NS w Pirnie. Z naszego klubu startowało 3 zawodników. Radosław Szumny w klasie F4A Senior zajął 9 miejsce, Artur Napiórkowski w klasie F4B Senior zajął 11 miejsce w klasie F4A Senior zajął 33 miejsce, Piotr Witaszek w klasie F4B Junior zajął 6 miejsce w klasie F4A Junior 8 miejsce.
2010

2010 rok rozpoczeliśmy tradycyjnie od organizacji XIII Okręgowych Zawodów Modeli Pływających pod patronatem Dyrektora ZW LOK Opole, zawody odbyły się na basenie ZS z OI w Opolu, dobry start zaliczył Łukasz Szpak w klasie F4A Młodzik. Reszte wyników w komunikacie. W dniach 30.04 - 2.05.2010 w Rudzie Śląskiej odbyły się XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Modeli klas NS. Łukasz Szpak zajął 3 miejsce w klasie F4B, Wiktor Stefanowicz zajął 2 miejsce w klasie F4A Młodzik. Komunikat z zawodów dostępny jest tutaj. W dniach 28.05-30.05.2010 odbyły sie X Warmińsko - Mazurskie Mistrzostwa Modeli Pływających, startowało w nich 3 modelarzy z naszej modelarni, Piotr Witaszek zajął 1 miecje w klasie F4A Senior, Łukasz Szpak zajął 3 miejsce w klasie F4B junior, Artur Napiórkowski zajął 3 miejsce w klasie F4B Senior, reszta wyników dostępna w komunikacie. 25.06-28.06 rozegrane zostały 57 Mistrzostwa Polski klas NS w Kielcach. Wiktor Stefanowicz zajął 3 miejsce w klasie F4A Młodzik, Łukasz Szpak 3 miejsce w klasie F4B Junior, Artur Napiórkowski 2 miejsce w klasie F2A Senior, i 1 miejsce w klasie F4B Senior, reszta wyników dostępna w tutaj05.09 odbyły się Zawody z cyklu "Pożegnanie Lata" uczestniczyło w nich 6 naszych modelarzy szczególnie wyróżnili się Wiktor Stefanowicz, Radosław Szumny, komunikat z tych zawodów W dniu 06.12.2010 świętowaliśmy 20 lecie istnienia klubu.
2011
2011 rozpoczeliśmy od organizacji XIV Okręgowych Zawodów Modeli Pływających pod patronatem Dyrektora ZW LOK w Opolu, zawody odbyły się na basenie ZS z OI w Opolu. Dobry start zawodników naszego klubu rokuje optymistycznie na ten sezon. Reszta wyników w komunikacie. W dniach 29.04-01.05.2011 zostały rozegrane XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska. 1 Miejsce w klasie F4B senior zajął Paweł Daciuk 3 miejsce w klasach F2A i F4A zajął Artur Napiórkowski, dobre 4 miejsca w klasach F4A młodzik i F4B Junior zajął Łukasz Szpak. Reszta wyników w komunikacieW dniach 4-13.07 w Bank na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Świata z modelarni startował Artur Napiórkowski, wyniki pozwalały na uplasowanie się w drugiej dziesiątce. Szczegółowe wyniki z MS w komunikacie.
2012

2012 rok rozpoczeliśmy od organizacji XV Okręgowych Zawodów Modeli Pływających w Opolu szczegółowe wyniki w Komunikacie. Dobre wyniki osiągneli Piotr Witaszek i Wiktor Stefanowicz.
27.03.2012 Zmarł Henryk Szymczak kolega modelarz ktoś do kogo zawsze można było zadzwonić. W dniach 27.04-29.04.2012 zostały rozegrane XVIII Mistrzostwa Śląska Modeli Pływających na których Łukasz Szpak zajął 2 miejsce w klasie F4A Młodzik i 3 miejsce w klasie F4B Junior, Wiktor Stefanowicz utopił model (pierwszy model zatopiony w historii modelarni), szczegółowe wyniki w komunikacie. 26-27.05 Zostały rozegrane XII Warmińsko Mazurskie Mistrzostwa Pływających Modeli Redukcyjnych na których Łukasz Szpak zajął 3 miejsce w klasie F4B Junior Artur Napiórkowski 1 miejsce w klasie F2A Senior i F4B Senior. Zainteresowanych wynikami zapraszam do komunikatu. 59 Mistrzostwa Polski zostały rozegrane w Rogoźniku w dniach 07-10.06.2012. Na tych mistrzostwach Artur Napiórkowski zajął 3 miejsce w klasie F2A Senior 1 miejsce w klasie F4B Senior, 2 miejsce Łukasza Szpaka w klasie F4B Junior, szczegółowe wyniki w komunikacie. To były ostatnie zawody zaliczane do Pucharu Polski w którym w klasie F2A Senior Artur Napiórkowski zajął 2 miejsce, w klasie F4B 1 miejsce. Łukasz Szpak zajął 3 miejsce w klasie F4B Junior i dopiero 4 w klasie F4A Młodzik, Wiktor Stefanowicz zajał 3 miejsce w klasie F4A Młodzik.
2013

2013 rok rozpoczeliśmy od organizacji XVI Okręgowych Zawodów Modeli Pływających w Opolu szczegółowe wyniki w Komunikacie. W dniach 03-05.05.2013 w Rudzie Śląskiej zostały rozegrane XIX Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Modeli Pływających. Niestety przy tak dyskusyjnej ocenie jedynie w klasie F4A (modele bez oceny) Łukasz Szpak zajął 1 miejsce. Reszta zawodników zajełą miejsca od 4 w dół. Szczegóły komunikatu uproszczonego (na wniosek sekcji). Od 30 maja do 2 czerwca braliśmy udział w XIII Warmińsko Mazurskich Mistrzostw Pływających Modeli Redukcyjnych zainteresowanych wynikami zapraszam do komunikatu W mistrzostwach Polski w Rogożniku startował sam Łukasz Szpak nie osiągając znaczących wyników. Komunikat z MP w Rogożniku ze strony Modelteam
2014

2014 rok rozpoczeliśmy od organizacji XVII Okręgowych Zawodów Modeli Pływających w Opolu szczegółowe wyniki wyniki w komunikacie W dniach 09-11.05.2014 w Rudzie Śląskiej zostały rozegrane XX Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska słabe wyniki zawodników niechcący obnażyły nienajlepszą metodę liczenia wyników punktacji pucharowej. Zainteresowanych wynikami odsyłąm do komunikatu. Ze względów finansowych jak również marnych efektów na wczesniejszych zawodach jak i zeszłorocznych doświadczeniach zrezygnowaliśmy ze startów w Ełku przygotowując się do Mistrzostw Polski w Rogoźniku. W Mistrzostwach Polski rozegranych w dniach 20-22.06.2014 zawodnicy startujący w barwach naszego klubu zajmowali głównie 4 miejsca i dalsze szegóły w komunikacie. Ze względu na dosyć skomplikowaną sytuacje związaną z wyjazdem na Mistrzostwa Europy i wycofaniem się z wyjazdu Łukasza Szpaka z klubu reprezentował barwy Polski tylko Artur Napiórkowski. Zajmując w klasie F4A senior 3 miejsce, w klasie F2A senior 5 miejsce i w klasie F4B Senior 6 miejsce. Zainteresowanych wynikami szczegółowymi z Mistrzostw Europy odsyłam do komunikatu
2015

2015 rok rozpoczeliśmy od organizacji XVIII Okręgowych Zawodów Modeli Pływających w Opolu szczegółowe wyniki komunikacie W dniach 08-10.05.2015 w Rudzie Śląskiej zostały rozegrane XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska na których Paweł Winiecki w klasie F4A Młodzik zdobył 3 miejsce w mocno obsadzonej klasie i 3 miejsce w klasie F2A Senior zajął Artur Napiórkowski. Po raz pierwszy startowaliśmy na V Majówce z modelami NS w Dobrodzieniu, gdzie Łukasz Szpak zajął 3 miejsce w klasie F4A Junior i 3 miejsce w klasie F2A Junior, Arkadiusz Rossmann zajął 2 miejsce w klasie F4A Senior i 3 miejsce w klasie F4B Senior, Artur Napiórkowski zajął 3 miejsce w klasie F4A Senior i 2 miejsce w klasie F2A Senior. Resztę wyników w komunikacie . W dniach 05-06.06.2015 uczestniczyliśmy w V Ogólnopolskich zawodach klas NS i NSS Blachownia 2015. Na których Łukasz Szpak zajął 2 miejsce w klasie F4A Junior. Artur Napiórkowski zajął 2 miejsce w klasie F4A Sanior, 2 miejsce w klasie F2A Senior i 2 miejsce w klasie F2B Senior. Resztę wyników w komunikacie W dniach 19-21.06.2015 zostały rozegrane 62 Mistrzostwa Polski Pływających Modeli Redukcyjnych NS w Ornecie. Artur Napiórkowski w klasie F2A Senior zajął 3 miejsce. Reszte wyników w komunikacie. 30.08.2015 Odbyły się zawody "Na zakończenie sezonu" w bardzo fajnej atmosferze pomimo tego że woda nie dopisała zawody należy uznać za udane. Szczegóły w komunikacie
2016

W roku 2016 Modelarnia Szkutnicza Ster otrzymała dotację od Urzędu Miasta Opola na rok 2016.
2016 rok rozpoczeliśmy od organizacji XIX Okręgowych Zawodów Modeli Pływających w Opolu szczegółowe wyniki komunikacie W dniach 29.04-1.05.2016 w Rudzie Śląskiej zostały rozegrane XXII Międzynarodwowe Mistrzostwa Śląska na których Paweł Winiecki w klasie F4A Młodzik zajął II miejsce a w klasie F4C Junior zajął 3 miejsce. Dariusz Płachta w klasie F2A Senior zajął 1 miejsce. Artur Napiórkowski w klasie F4A i F2B Senior zajął II miejsce. Łukasz Szpak zajął 3 miejsce w klasie F2A Junior. Reszta wyników wkomunikacie. W dniach 21-22.05 braliśmy udział w VI majówce z modelami NS w Dobrodzieniu, gdzie Paweł Winiecki zajął 3 miejsce w klasie F4A Młodzik, Łukasz Szpak zajął III miejsce w klasie F2A junior, Dariusz Płachta zajął I miejsce w klasie F2A Senior, Artur Napiórkowski zajął 3 miejsce w klasie F4A, I miejsce w klasei F2B Senior. Barbara Winiecka zajeła 2 miejsce w klasie F2B Senior. Reszta wyników wkomunikacie. W dniach 24-26.06.2016 zostały rozegrane 63 Mistrzostwa Polski Modelie Redukcyjnych NS. Dariusz Płachta zajął 1 miejsce w klasie F2A Senior. Artur Napiórkowski zajął 3 miejsce w klasie F2A Senior i 2 miejsce w klasie F2B Senior. Piotr Witasze zajął 1 miejsce w klasie F4B Senior. Paweł Winiecki zajął 2 miejsce w klasie F4C Junior. Reszta wyników wkomunikacie. Po Mistrzostwach Polski został podsumowany Puchar Polski i w klasie F2A Senior przypadł on Dariuszowi Płachcie, w klasie F4B Senior Piotrowi Witaszkowi. Reszta wyników pucharowych tutaj W dniu 28.08 odbyły się I Zawody na "Pożegnanie Lata" w Zawadzkie/Liszczok. Paweł Winiecki zdobył 1 miejsce w klasie F2A Junior 3 miejsce w klasie F4A Młodzik. Darek Płachta zajął 2 miejsce w klasie F2A Senior i 3 miejsca w klasie F4A Senior. Piotr Witaszek zajął 2 miejsce w klasie F4A senior. Barbara Winiecka zajeła 2 miejsce w klasie F2B senior. Artur Napiórkowski zajął 1 miejsce w klasie F4A Senior Reszta wyników wtutaj
2017

2017 rok rozpoczeliśmy od organizacji XX Okręgowych Zawodów Modeli Pływających w Opolu szczegółowe wyniki wkomunikacie W dniach 28-30.04.2017 w Rudzie Śląskiej zostały rozegrane XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Modeli Pływających na których Paweł Winiecki zajął 2 miejsce w klasie F2A Junior i 2 miejsce w klasie F4C Junior, i został powołany na Mistrzostwa Świata Modeli Pływających klas NS rozgrywanych w Ornecie. Dariusz Płachta zajął 1 miejsce w klasie F2A Senior. Artur Napiórkowski zajął 2 miejsce w klasie F4B Senior i 2 miejsce w klasie F2B Senior. Piotr Witaszek zajął 3 miejsce w klasie F4B Senior. Szczegółowe wyniki wkomunikacie. W dniach 20-21.05 braliśmy udział w VII Majówce z Żaglami i Modelami NS na których to Dariusz Płachta zajął 1 miejsce w klasie F2A Senior i 2 miejsce w klasie F4A Senior, Paweł Winiecki w klasie F4C Junior zajął 1 miejsce, w klasie F4A Młodzik zajął 2 miejsce, w klasie F2A Junior zajął 3 miejsce, Piotr Witaszek w klasie F4B Senior zajął 3 miejsce, Artur Napiórkowski w klasie F2B Senior zajął 2 miejsce. 10-11.06 odbyły się VI Ogólnopolskie Zawody Modelami NS, NSS i NSS650 w Blachowni na których Dariusz Płachta zdobył 1 miejsce w klasie F2A Senior. Artur Napiórkowski zajał 3 miejsce w klasie F2A Senior, 2 miejsce w klasie F2B Senior, 2 miejsce w klasie F4B Senior. Paweł Winiecki zajął 1 miejsce w klasie F4A młodzik, 3 miejsce w klasie F4C Junior. Były to ostatnie zawody przed maratonem Mistrzostwa Polski-Mistrzostwa Świata, szczegółowe wyniki w komunikacie. W dniach 29.06-02.07 odbyły się Mistrzostwa Polski klas NS w Ornecie tuż przed Mistrzostwami Świat i nie był to najszcześliwszy niestety pomysł. Zawodnicy modelarni "Ster" zajeli następujące miejsca. Paweł Winiecki 1 miejsce w klasie F4A Młodzik i zdobył w tej klasie Puchar Polski, 3 miejsce w klasie F2A Junior, 1 miejsce w klasie F4C Junior i zdobył w tej klasie Puchar Polski. Dariusz Płachta zdobył 1 miejsce w klasie F2A Senior i obronił Puchar Polski w tej klasie. Artur Napiórkowski zajał 2 miejsce w klasie F2A Senior, 2 miejsce w klasie F2B senior, 2 miejsce w klasie F4B senior. Piotr Witaszek zajał 3 miejsce w klasie F4A Senior, 3 miejsce w klasie F4B Senior. Modelarnia w punktacji zespołowej została sklasyfikowana na 3 miejscu w kraju. Szczegółowe wyniki w komunikacie. W dniach 03.07-11.07 Odbyły się XX Mistrzostwa Świata na których startowali zawodnicy modelarni "Ster". Artur Napiórkowski zajał 2 miejsce w klasie F4B Senior i uzyskał tytuł vicemistrza świata w tej klasie. Szczegółowe wyniki w komunikacie.
2018

2018 rok rozpoczeliśmy od organizacji XXI Okręgowych Zawodów Modeli Pływających w Opolu szczegółowe wyniki w komunikacie W dniach 27-29.04.2018 w Rudzie Śląskiej zostały rozegrane XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska na których Paweł Winiecki w klasie F4A młodzik zajął 1 miejsce, w klasie w F4C junior 2 miejsce, w klasie F2A Junior 3 miejsce. W klasie F2A senior Darek Płachta zajął 3 miejsce. W klasie F4B Senior Artur Napiórkowski zajął 1 miejsce, w klasie F2B Senior 2 miejsce, Piotr Witaszek w klasie F4B Senior zajął 2 miejsce. Szczegółowe wyniki wkomunikacie. W dniach 19-20.05 została rozegrana VIII Majówka z Żaglami i Modelami NS na których Paweł Winiecki zajął następujące miejsce w klasie F2A Junior 2 miejsce, w klasie F4A Młodzik 2 miejsce, F4C Junior 2 miejsce. Płachta Dariusz 3 miejsce w klasie F2A Senior. Napiórkowski Artur w klasie F2B Senior 2 miejsce, w klasie F4B 2 miejsce. reszta wyników w komunikacie.W dniach 15-17.06 zostały rozegrane LXV Mistrzostwa Polski Pływających Modeli Redukcyjnych klas NS w Chojnowie na których Winiecki Paweł zajął 1 miejsce w klasie F4A Młodzik i obronił Puchar Polski. Dariusz Płachta w klasie F2A Senior obronił tytuł Mistrza Polski i Puchar Polski. Piotr Witaszek zajął 2 miejsce w klasie F4A Senior i 2 miejsce w klasie F4B Senior. Artur Napiórkowski zajął 2 miejsce w klasie F2B senior i 3 miejsce w klasie F4B Senior. reszta wyników w komunikacie. W dniach 05-10.08.2018 zostały zorganizowane międzynarodowe warsztaty dla juniorów połączone z zawodami. W klasie F4A Pawał Winiecki zajął 1 miejsce, reszta wyników w komunikacie W dniach 07-08.09 w Jinolice odbyły się dwie serie 5 i 6 Mistrzostw Czech. W 5 serii w klasie F2A senior Artur Napiórkowski zajął 3 miejsce w klasie F2B Senior 3 miejsce w klasie F4B senior 4 miejsce. Więcej sczegółów w komunikacie W 6 Serii w klasie F4B Senior 1 miejsce. Więcej szczegółó w komunikacie.
2019

2019 rok rozpoczeliśmy od organizacji XXII Okręgowych Zawodów Modeli Pływających w Opolu szczegółowe wyniki w komunikacie W dniach 26.04 - 28.04 zostały rozegrane XXV Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska w Rudzię Śląskiej na których Paweł Winiecki uzyskał 2 miejsce w klasach F4A Młodzik, F4B Junior, F4C Junior F2A Junior, Barbara Winiecka uzyskała 3 miejsce w klasie F4B Senior. Reszta wyników komunikacie W dniach 18-19.05 braliśmy udział w IX Dobrodzieńskiej Majówce z Żaglami i modelami NS w Dobrodzieniu. Na tych zawodach Paweł Winiecki zajał 1 miejsce w klasie F4A Młodzik i 1 miejsce w klasie F4C Junior Artur Napiórkowski zajał 1 miejsce w klasie F4B Senior i 2 miejsce w klasie F2A Senior, reszta wyników w komunikacieW dniach 07-09.06 zostały rozegrane 66 Mistrzostwa Polski Modeli Pływających NS w Chojnow-Rokitki. Paweł Winiecki w klasie F4C Junior zajął 1 miejsce, w klasie F2A Junior zajął 2 miejsce, w klasie F4A Młodzik zajął 3 miejsce. Piotr Witaszek w klasie F4B\ zajął 2 miejsce w klasie F4B Senior. Dariusz Płachta w klasie F2A Senior zajął 2 miejsce. Artur Napiórkowski w klasie F4B Senior i F2B Senior zajął 3 miejsce. Reszta wyników w komunikacie 15.12 zostały rozegrane na basenie w Ostrzeszowie Zawody Modeli Pływających o Puchar Burmistrza MiG Ostrzeszów. W klasie F4A Młodzik Paweł Winiecki zajał 1 miejsce, w klasie F4B Junior 3 miejsce, Karolina Szpak zajęła 3 miejsce \ w klasie F4A Młodzik. Dariusz Płachta w klasie F4A Senior zajął drugie miejsce, Barbara Winiecka w klasach F4A i F4B Senior zajeła 3 miejsca. Reszta wyników w komunikacie
2020

2020 rok rozpoczeliśmy od organizacji XXIII Okręgowych Zawodów Modeli Pływających w Opolu szczegółowe wyniki w komunikacie Z powodu pandemi wirusa COVID-19 większość imprez została odwołana w tym roku. Uczestniczyliśmy w pikniku w Kędzierzynie Koźlu w sierpniu jak również w klubowych zawodach w Nowej Woli pod Warszawą.
2021

W roku 2021 nie odbyły się żadne zawody z powodu pandemi Covid - 19. Zajęcia w modelarni się odbywały wg możliwości.
2022

2022 rok rozpoczeliśmy od organizacji XXIV Okręgowych Zawodów Modeli Pływających w Opolu szczegółowe wyniki w komunikacie W dniach 30.04 - 1.05 Odbył się PUCHAR WIOSNA 2022 Nowa Wola Lesznowola, Grzegorz Lichtenberg - Kokoszka zajął 3 miejsce w klasie F2A Junior. Darek Płachta zajął 3 miejsce w klasie F4A Senior i miejsce w klasie F2A senior. Artur Napiórkowski zajął 3 miejsce w klasie F2A Senior, w klasie F2B Senior 1 miejsce, w klasie F4B Senior 1 miejsce, szczegółowe wyniki w komunikacie. W dniach 17-19.06 zostały rozegrane 67 Mistrzostwa Polski Modeli Pływających NS w Ornecie. Grzegorz Lichtenberg - Kokoszka zajał II miejsce w klasach F2A junior, F2B junior, F4A junior. Dariusz Płachta zajął 3 miejsce w klasie F2A Senior, Artur Napiórkowski zajął 1 miejsce w klasie F4B Senior, 2 miejsce w klasie F4B senior. Na podsumowaniu sezonu w Nowej Woli w dniach 10-11.09. Grzegorz Lichtenberg - Kokoszka zajął 3 miejsce w klasie F2A junior, F2B senior, i 3 miejsce w klasie F4A junior. Dariusz Płachta zajął 1 miejsce w klasie F2A Senior, Artur Napiórkowski zajął 1 miejsce w klasach F2B Senior, F4B Senior, F4A Senior, 2 miejsce w klasie F2A Senior. Na podsumowaniu Pucharu Polski Dariusz Płachta otrzymał Puchar Polski w klasie F2A Senior. Artur Napiórkowski otrzymał Puchar Polski w klasie F2B Senior i F4B Senior.
2023

2023 rok rozpoczeliśmy od organizacji XXV Okręgowych Zawodów Modeli Pływających w Opolu szczegółowe wyniki w komunikacie W dniach 22 - 23.04 Odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski Modeli NS, Grzegorz Lichtenberg w klasie F4A i F2A Junior zajął 2 miejsce, w klasie F2B zajął 3 miejsce, Dariusz Płachta zajął w klasie F2A Senior 1 miejsce, Artur Napiórkowski w klasie F4A zajął 2 miejsce, w klasie F2A Senior 3 miejsce, w klasie F2B 1 miejsce. Szczegółowe wyniki w komunikacie W dniach 09-11.06 zostały rozegrane 68 Mistrzostwa Polski. Grzegorz Lichtenberg-Kokoszka zajął 3 miejsce w klasach F2A Junior, F2B Junior, F4A Junior. Dariusz Płachta zajął 1 miejsce w klasie F2A Senior. Artur Napiórkowski zajął 1 miejsce w klasie F2B Senior i 2 miejsce w klasie F4B Senior. Szczegółowe wyniki w komunikacie. W dniach 09-10.09 Odbyły się Finały Pucharu Polski w klasach NS w Nowej Woli. Grzegorz Lichtenberg-Kokoszka zajął 2 miejsce. Dariusz Płachta w klasie F2A Senior zajął 3 miejsce w klasie F4A Senior zajął 1 miejsce. Artur Napiórkowski w klasie F2B Senior zajął 1 miejsce, w klasie F2A Senior miejsce, w klasie F4B Senior 1 miejsce. Szczegółowe wyniki w komunikacie. Klasyfikacja Pucharu Polski w tym roku była wybitnie łaskawa dla naszego klubu. Puchar Polski w klasie F4A Senior przypadł Dariuszowi Płachcie, 2 miejsce miał Artur Napiórkowski. W klasie F4A Junior klasyfikacji pucharowej na rok 2023 Grzegorz Lichtenberg-Kokoszka był 3. W klasie F4A Młodzik Pola Napiórkowska w klasyfikacji pucharowej była 2. W klasie F2A Senior Puchar Polski przypadł Dariuszowi Płachcie, 3 miejsce w klasyfikacji zajął Artur Napiórkowski. W klasie F2A Junior w klasyfikacji pucharowej Grzegorz Lichtenberg-Kokoszka był 2. Puchar Polski w kasie F2B i F4B Senior przypadł Arturowi Napiórkowskiemu.
2024

2024 rok rozpoczeliśmy od organizacji XXVI Okręgowych Zawodów Modeli Pływających w Opolu szczegółowe wyniki w komunikacie W dniach 24-26.05 po wielu latach przerwy uczestniczyliśmy XX Warmińsko - Mazurskie Mistrzostwa Modeli Pływających w Ełku. W klasie F4A Senior, Artur Napiórkowski zajął 3 miejsce, w klasie F2B i F4B Senior zajął 1 miejsce. Grzegorz Lichtenberg-Kokoszka w klasie F4B zajął 2 miejsce, w klasie F2A Junior 3 miejsce, szczegółowe wyniki w komunikacie. W dniach 13 - 16.06 odbyły się LXIX Mistrzostwa Polski LOK Pływających Modeli Redukcyjnych NS w Rokitkach. W klasie F4B Junior Pola Napiórkowska zajęła 2 miejsce, Darek Płachat w klasie F2A Senior zajął 2 miejsce. Grzegorz Lichtenberg-Kokoszka w klasie F4A Junior zajął 1 miejsce, w klasie F4B Junior zajął 1 miejsce, w klasie F2B Junior zajął 2 miejsce w klasie F2A Junior zajął 3 miejsce. Artur Napiórkowski w klasie F2B Senior zajął 1 miejsce, w klasie F4B Senior zajął 1 miejsce, w klasie F2A Senior zajął 3 miejsce, w klasie F4A Senior zajął 3 miejsce, szczegółowe wyniki w komunikacie